„BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” 2021

BIKE EXPO 2021

Covidowy rok 2020 zniszczył wszystkie kalendarze organizatorów imprez i zawodów tego sezonu. „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” na stadionie PGE Narodowym został zablokowany rządowym zakazem organizacji imprez tuż przed gotowym do realizacji Wydarzeniem. Ale jego Organizator nie poddał się i odważnie rozwija nowatorską koncepcję wystawy i testów.

Flagowa, czwarta edycja „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” 2020 na stadionie PGE Narodowym w Warszawie została przeniesiona na 10 – 11 kwietnia 2021 r. Kilkudziesięciu Wystawców podpisało już aneksy na nową datę, rozumiejąc i wspierając Organizatora. Partnerami Wydarzenia pozostają marki Tour de Pologne/Lang Team, Decathlon i Bafang Electric. Wśród Wystawców nie zabraknie takich marek, jak Argon18, ASSOS, Brunox, Canyon, Cervello, Colnago, Ekoi, Electra, Focus, Haibike, KTM, Martombike, Merida, Poc, Shimano, Specialized, Trek, Zwift i wielu, wielu innych.

Bez wątpienia będzie to największe Wydarzenie w branży rowerowej w 2021 roku, w Polsce. Oczywiście nie zabraknie również wielu gości specjalnych, sportowców i fachowców udzielających wywiadów na scenie najlepszym dziennikarzom branżowym. Testy porównawcze setek rowerów różnych producentów odbędą się, jak dotąd na zadaszonej płycie stadionu, czyli w bezpiecznej przestrzeni świeżego powietrza, osłoniętej przed wiatrem i opadami. Jesteśmy przekonani, że dwunasto i pół tysięczna frekwencja z roku 2019 zostanie jeszcze powiększona.

Tymczasem w dniach 24 – 26 września 2020 r. miało miejsce premierowe Wydarzenie – pierwsza edycja „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” w Bielsku-Białej. Mimo wyjątkowo niesprzyjających okoliczności, obaw Wystawców, braku nowych kolekcji do testów i prezentacji, szesnastu dystrybutorów zdecydowało się w nim uczestniczyć. Dopisała zarówno pogoda do testowania, jak i odwiedzający. Blisko dwa tysiące rowerowych fanów w tym prawie 200 odwiedzających z branży dobrze wróży przyszłości tej jesiennej edycji na południu Polski. Floty testowe 2021 Bafang, Specialized, Trek oraz Focus były ekspoloatowane do granic wytrzymałości. Na stoiskach swoje nowości prezentowały takie światowe marki, jak Assos, Brunox, Cairn, Fantic, Dainese, North Wave, Rudy oraz polscy producenci Bapco, Beerduro, BodyMafia, czy Martombike. 

Organizator – Arkadiusz Walus potwierdza, że począwszy od roku 2021 „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” będzie miał corocznie swoje dwie odsłony. Wiosną na stadionie PGE Narodowym i jesienią w Bielsku-Białej, co zostało już uzgodnione z Zarządem Miasta.

Wystawa oraz testy rowerów i akcesoriów, mistrzowie i gwiazdy kolarstwa, MTB i triathlonu oraz spotkania ze sportowcami i specjalistami, które poprowadzą znani i uwielbiani dziennikarze. To wszystko już w pierwszy kwietniowy weekend w Warszawie. Nowością 2021 będą odbywające się równocześnie dwa nowe Wydarzenia: RUN SHOW i SWIM SHOW.

„BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” to Wydarzenie podczas którego, na starcie sezonu można poznać rynkowe nowości, testować je i porównywać bezpośrednio w jednym miejscu i czasie, spotkać sportowców profesjonalnych i amatorów, oraz dyskutować z najlepszymi specjalistami i blogerami na nurtujące użytkowników rowerów tematy. Oto, jak to wygląda w praktyce:

Wystawa rowerów i akcesoriów dla wszystkich użytkowników zajmie dwa piętra  stref VIP i SMC  stadionu PGE Narodowego. Ponad 80-ciu Wystawców zaprezentuje około 150 marek z całego świata. Dodatkowo wiele z nich będzie można kupować w strefach sprzedażowych na miejscu lub online, z dostawą na drugi dzień.

Testy porównawcze rowerów wszystkich kategorii. Płyta PGE Narodowego jest doskonała do bezpiecznego testowania rowerów, ponieważ dach zabezpiecza nas przed kaprysami pogody. Wymaga jednak zbudowania torów testowych MTB, SZOSA, PUMPTRACK oraz podjazdów dla rowerów e-bike. Główną zaletą rowerów elektrycznych jest łatwość pokonywania podjazdów i testujący muszą mieć możliwość sprawdzenia tej funkcji.

Pięćdziesięciu gości specjalnych! Blisko 30 spotkań z gwiazdami i mistrzami kolarstwa oraz specjalistami. Prezentacje oraz wykłady i szkolenia. Opowieści, slajdowiska i porady. A także dyskusje na ważne tematy. Tym razem odbędą się w stadionowej sali konferencyjno – kinowej oraz strefie spotkań w Stadium Media Center. Przez całe dwa dni, po 45 minut każde.

„BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2020” nie mogłoby się odbyć, bez wspaniałych partnerów i Wystawców, z których wielu jest z nami od pierwszej edycji.

PARTNEREM GŁÓWNYM jest Tour de Pologne oraz Lang Team, oczywiście z niesamowitym Czesławem Langiem na czele.

PARTNEREM SPORTOWYM jest DECATHLON POLSKA – właściciel 58 sklepów sportowych w Polsce, z których pierwszy w Olsztynie, otwarty w 2019 jest sklepem ekologicznym, wyposażonym w panele słoneczne, ławki solarne czy turbiny wiatrowe. Obok sklepu jest dostępne dla wszystkich mieszkańców boisko i ładowarka do aut elektrycznych.

PARTNEREM TECHNOLOGICZNYM jest BAFANG POLSKA, jeden z wiodących azjatyckich producentów komponentów do e-mobilności i kompletnych e-układów napędowych, który otworzył swoją fabrykę w Polsce w roku 2019, skąd dostarcza wyposażenie dla czołowych producentów e-bike na świecie.

Warto też wspomnieć, dlaczego „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” tak się rozwija i to w sytuacji, kiedy wiele imprez targowych w Polsce i za granicą notuje spadki, albo wręcz znika z rynku.

„Zachodzące na świecie zmiany kulturowe, zwłaszcza w zakresie szybkości przekazu informacji, mocno zmieniły relacje pomiędzy producentem, a ostatecznym użytkownikiem. Doszliśmy do poziomu, na którym technologia umożliwia szybkie komunikowanie nowych produktów, co przy różnorodności oferty kształtuje potrzebę testowania ich przez konsumenta. Bezpośrednie relacje pomiędzy producentem, a użytkownikiem wpłyną znacząco na funkcjonalność komponentów i rowerów XXI wieku. „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” na stadionie PGE Narodowym doskonale się wpisuje w ten proces, jak i naszą strategię umożliwienia ostatecznemu użytkownikowi łatwego dostępu do testowania nowych produktów Shimano. Elektronika i rowery elektryczne to najsilniejsze trendy w branży, dlatego na najbliższej edycji Bike Expo z przyjemnością zaprezentujemy grupy komponentów Shimano STEPS, przeznaczone do rowerów ze wspomaganiem elektrycznym”.

Ta wypowiedź Dariusz Borowiaka – Marketing & QC Manager SHIMANO POLSKA, jednego z głównych Wystawców tej edycji naszego Wydarzenia utwierdza nas w przekonaniu, że wybrana przez nas droga stworzenia wieloplatformowego miejsca, na starcie sezonu, dla klientów końcowych, była właściwym kierunkiem rozwoju branży.

Do zobaczenia na PGE Narodowym i w Bielsku Białej w 2021 roku.

Share This Post

More To Explore