169 kasków i 200 lampek dla dzieci z domów dziecka

foto_kolarze symbolicznie

Warszawscy kolarze, w obecności ambasadora akcji, Czesław Lang uroczyście przekazali 169 kasków i 200 lampek rowerowych dla dzieci z domów dziecka, podczas Gali w Ratuszu Wilanów. Wcześniej, na przełomie lipca i sierpnia 366 rowerzystów przejechało 33.000 km w ciągu 24 godzin, aby osiągnąć ten cel. Dodatkowo „wykręcili” jeszcze obóz narciarski dla 20 podopiecznych placówek opiekuńczych.

A wszystko za sprawą akcji pod nazwą „PSYCHPORANEK 24h kręcimy charytatywnie vol.2”, zorganizowanej przez BIKE EXPO Narodowy Team z Wilanowa.
Świadczenia od darczyńców pozwoliły zamienić przejechane kilometry na kaski i lampki rowerowe oraz obóz narciarski dla dzieci z domów dziecka o wartości ponad 60.000 złotych!
100% kwot przekazanych przez Darczyńców za kilometry wykorzystaliśmy na zakup sprzętu.
Ambasadorem akcji jest również multisportowiec, aktor i kolarz Piotr Zelt Oficjalnie
„Przejeżdżając łącznie 33.000 km w 24 godziny rozbiliśmy bank” – powiedział Arkadiusz Walus. Zgarnęliśmy z nawiązką pełną pulę od darczyńców. Nasza akcja przeszła najśmielsze oczekiwania, a atmosfera wśród uczestników jest nie do opisania. Oprócz kasków „wykręciliśmy” także czterodniowy obóz narciarski z profesjonalnym szkoleniem dla dzieci z chorzowskiego domu dziecka ufundowany przez Hotel i Stację Narciarską Czarny Groń w Rzykach oraz szkołę narciarską Talarinio. Naszą akcję na pewno będziemy rozwijać i kontynuować w kolejnych latach, co symbolicznie zapoczątkowaliśmy na trenażerach podczas uroczystej Gali, oczywiście wspólnie z Czesławem Langiem”.
A Wy już możecie się zapisać na PSYCHOPORANEK 24h – kręcimy charytatywnie vol. 3

Share This Post

More To Explore