BIKE EXPO 2020 & 2021

cover_2020_fb_poziom-nowy-termin

Czwarta, rekordowa edycja „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” na stadionie PGE Narodowym niestety nie mogła się odbyć z powodu pandemii korona wirusa oraz rządowych zakazów w kwietniu. Nie będzie mogła być też zorganizowana w czerwcowym terminie zastępczym.

W związku z powyższym organizator postanowił przyspieszyć swoje plany i zorganizować zupełnie nowe Wydarzenie B2B+B2C „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy”, przewidywane początkowo na jesień 2021 r. Odbędzie się ono w dniach 24-26 września tego roku i będzie spotkaniem branżowym dla dystrybutorów i sklepów rowerowych, ale w dniach 25-26 września otworzy także swoje podwoje dla szerokiego grona fanów. Impreza będzie miała charakter testu wielobranżowego rowerów każdej kategorii, w naturalnych doskonałych warunkach okolic i tras Szyndzielni, a pawilony wystawiennicze, szkolenia i spotkania ze sportowcami i specjalistami będą zlokalizowane tuż obok hotelu Dębowiec w Bielsku Białej. Miejscu znanym chociażby z mety Tour de Pologne.

Arkadiusz Walus – CEO BIKE EXPO jest przekonany, że ta nowa formuła, sprawdzona już przy organizacji „B2B SNOW EXPO na śniegu”, branżowych targów i testów nart i desek w polskich górach, przyjmie się znakomicie w Beskidach i będzie okazją do kontraktacji w niespotykanych dotąd warunkach testowania nowej oferty producentów oraz wyjątkowych okoliczności przyrody.

BIKE EXPO Bielsko-Biała Szyndzielnia

Jednocześnie organizator informuje, że IV edycja „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” odbędzie się w pierwszym, możliwym terminie, czyli w marcu lub najpóźniej 10-11 kwietnia 2021 r., oczywiście na PGE Narodowym.

Odwiedzający, którzy zakupili bilety na tegoroczną edycję otrzymają w zamian możliwość udziału w obu imprezach, bez żadnej dopłaty lub mogą zwrócić się o zwrot wpłat.

Umowy z ponad 80-ma Wystawcami na udział w edycji 2020 na PGE Narodowym zachowują ważność na rok 2021, a dodatkowo otrzymają oni indywidualne, promocyjne oferty udziału na edycję B2B i B2C w Bielsku Białej. Organizator głęboko wierzy, że wszyscy dystrybutorzy skorzystają z tej propozycji, co pozwoli Spółce przetrwać trudny okres pandemii i dalej rozwijać tak dobrze funkcjonujący dotąd i bardzo potrzebny branży projekt. Część aneksów jest już uzgodniona.

Wystawa oraz testy rowerów i akcesoriów, mistrzowie i gwiazdy kolarstwa, MTB i triathlonu oraz spotkania ze sportowcami i specjalistami, które poprowadzą znani i uwielbiani dziennikarze. To wszystko już w pierwszy kwietniowy weekend w Warszawie. Nowością 2021 będą odbywające się równocześnie dwa nowe Wydarzenia: RUN SHOW i SWIM SHOW.

„BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” to Wydarzenie podczas którego, na starcie sezonu można poznać rynkowe nowości, testować je i porównywać bezpośrednio w jednym miejscu i czasie, spotkać sportowców profesjonalnych i amatorów, oraz dyskutować z najlepszymi specjalistami i blogerami na nurtujące użytkowników rowerów tematy. Oto, jak to wygląda w praktyce:

Wystawa rowerów i akcesoriów dla wszystkich użytkowników zajmie dwa piętra  stref VIP i SMC  stadionu PGE Narodowego. Ponad 80-ciu Wystawców zaprezentuje około 150 marek z całego świata. Dodatkowo wiele z nich będzie można kupować w strefach sprzedażowych na miejscu lub online, z dostawą na drugi dzień.

Testy porównawcze rowerów wszystkich kategorii. Płyta PGE Narodowego jest doskonała do bezpiecznego testowania rowerów, ponieważ dach zabezpiecza nas przed kaprysami pogody. Wymaga jednak zbudowania torów testowych MTB, SZOSA, PUMPTRACK oraz podjazdów dla rowerów e-bike. Główną zaletą rowerów elektrycznych jest łatwość pokonywania podjazdów i testujący muszą mieć możliwość sprawdzenia tej funkcji.

Pięćdziesięciu gości specjalnych! Blisko 30 spotkań z gwiazdami i mistrzami kolarstwa oraz specjalistami. Prezentacje oraz wykłady i szkolenia. Opowieści, slajdowiska i porady. A także dyskusje na ważne tematy. Tym razem odbędą się w stadionowej sali konferencyjno – kinowej oraz strefie spotkań w Stadium Media Center. Przez całe dwa dni, po 45 minut każde.

„BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2020” nie mogłoby się odbyć, bez wspaniałych partnerów i Wystawców, z których wielu jest z nami od pierwszej edycji.

PARTNEREM GŁÓWNYM jest Tour de Pologne oraz Lang Team, oczywiście z niesamowitym Czesławem Langiem na czele.

PARTNEREM SPORTOWYM jest DECATHLON POLSKA – właściciel 58 sklepów sportowych w Polsce, z których pierwszy w Olsztynie, otwarty w 2019 jest sklepem ekologicznym, wyposażonym w panele słoneczne, ławki solarne czy turbiny wiatrowe. Obok sklepu jest dostępne dla wszystkich mieszkańców boisko i ładowarka do aut elektrycznych.

PARTNEREM TECHNOLOGICZNYM jest BAFANG POLSKA, jeden z wiodących azjatyckich producentów komponentów do e-mobilności i kompletnych e-układów napędowych, który otworzył swoją fabrykę w Polsce w roku 2019, skąd dostarcza wyposażenie dla czołowych producentów e-bike na świecie.

Warto też wspomnieć, dlaczego „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” tak się rozwija i to w sytuacji, kiedy wiele imprez targowych w Polsce i za granicą notuje spadki, albo wręcz znika z rynku.

„Zachodzące na świecie zmiany kulturowe, zwłaszcza w zakresie szybkości przekazu informacji, mocno zmieniły relacje pomiędzy producentem, a ostatecznym użytkownikiem. Doszliśmy do poziomu, na którym technologia umożliwia szybkie komunikowanie nowych produktów, co przy różnorodności oferty kształtuje potrzebę testowania ich przez konsumenta. Bezpośrednie relacje pomiędzy producentem, a użytkownikiem wpłyną znacząco na funkcjonalność komponentów i rowerów XXI wieku. „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” na stadionie PGE Narodowym doskonale się wpisuje w ten proces, jak i naszą strategię umożliwienia ostatecznemu użytkownikowi łatwego dostępu do testowania nowych produktów Shimano. Elektronika i rowery elektryczne to najsilniejsze trendy w branży, dlatego na najbliższej edycji Bike Expo z przyjemnością zaprezentujemy grupy komponentów Shimano STEPS, przeznaczone do rowerów ze wspomaganiem elektrycznym”.

Ta wypowiedź Dariusz Borowiaka – Marketing & QC Manager SHIMANO POLSKA, jednego z głównych Wystawców tej edycji naszego Wydarzenia utwierdza nas w przekonaniu, że wybrana przez nas droga stworzenia wieloplatformowego miejsca, na starcie sezonu, dla klientów końcowych, była właściwym kierunkiem rozwoju branży.

Oto niektórzy goście specjalni BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2020, którzy mamy nadzieję będą również obecni, na nowych edycjach:

– Czesław Lang, polski kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata. Po zakończeniu kariery sportowej działacz sportowy oraz organizator Tour de Pologne UCI World Tour, Tour de Pologne Amatorów.

– Dawid Godziek  jako pierwszy wykonał ewolucję na rowerze górskim, która od dawna była marzeniem zawodników z całego świata. Polak zrobił poczwórnego tailwhipa, a o jego wyczynie informowało nawet BBC. Jest najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem freestyle BMX.

– Szymon Godziek, straszy o rok brat Dawida, to najbardziej rozpoznawalny polski zawodnik MTB i jeden z najbardziej rozpoznawalnych riderów w Europie. „Szamana” kojarzą nie tylko wszyscy entuzjaści kolarstwa grawitacyjnego w Polsce, ale również fani tego sportu z całego świata.

– Przemysław Niemiec, zawodowy kolarz szosowy, olimpijczyk, wieloletni zawodnik drużyny UCI WorldTeams UAE Team Emirates. Pierwszy polski zwycięzca etapu Vuelta a España. Na rowerze przejechał ponad 600 tysięcy kilometrów.

– Henryk Charucki, polski kolarz szosowy, zwycięzca Tour de Pologne 1979.

– Piotr Klin, wykładowca, rekordzista świata amatorów UCI w jeździe godzinnej, który w ciągu 60 minut pokonał dystans 49,649 km. Ten wynik jest też rekordem Polski w kategorii Masters.

– Robert Wilkowiecki, zawodowy triathlonista, Mistrz Polski ½ IM 2019, zajął ósme miejsce w wyścigu zawodników PRO podczas Ironman Barcelona, z czasem 8:06:45 ustanowił jednocześnie nowy rekord Polski na „królewskim” dystansie.

Do zobaczenia na PGE Narodowym i w Bielsku Białej.

Więcej informacji u organizatora:

Arkadiusz  Walus

m: +48 602 213 583

mail: arek@bikeexpo.pl

www.bikeexpo.pl

https://www.facebook.com/bikeexponarodowy/

Share This Post

More To Explore