PSYCHOPORANEK 24h – kręcimy charytatywnie vol. 2

_DSC2436

33.000 km w ciągu 24 godzin przejechało 366 warszawskich kolarzy podczas charytatywnej ustawki rowerowej, pod nazwą „PSYCHPORANEK 24h kręcimy charytatywnie vol.2”, na którą zapraszał Czesław Lang i Piotr Zelt. Świadczenia od darczyńców pozwolą zamienić kilometry na kaski i lampki rowerowe oraz obóz narciarski dla dzieci z domów dziecka o wartości ok. 50.000 złotych!
Jest to spontaniczna akcja, która już po raz drugi odbyła się na słynnych podwarszawskich Gassach od godziny szóstej rano w sobotę 31 lipca i trwała 24 godziny, do godziny 6.00 w niedzielę. Peletony rowerzystów i kolarzy jeździły non stop, aby zebrać pieniądze na zakup elementów poprawiających bezpieczeństwo jazdy na rowerze dla dzieci z domów dziecka. Ale także na obóz narciarski dla nich.
Najdłuższy dystans, 600 km w ciągu 24 godzin przejechał na rowerze szosowym Mikołaj Pytel, znany w środowisku, jako Król Rowerów, 520 km pokonał Piotr Hendel z BIKE EXPO Narodowy Team, ale bezapelacyjną gwiazdą publiczności została Marta Katarzyna Formela, która na rowerze trekkingowym, bez wsparcia (tzw. koła), w zwykłym obuwiu, pokonała ponad 300 kilometrów!
W kategorii teamów najdłuższą trasę pokonał BIKE EXPO Narodowy Team (1987 km), na drugiej pozycji uplasowała się SZOSZA – Szosowe Szaleństwo (1074 km), a trzecie miejsce przypadło PSE Team (1002 km). Po jednym (!) kilometrze wykręciły też dwie, niespełna trzyletnie dziewczynki na rowerkach biegowych. Ponad siedemdziesięcioletni kolarz przejechał charytatywnie 145 km, a wśród uczestników nie zabrakło kolarzy z Włoch, Francji, Ukrainy, Rosji i Afryki. Warto też zauważyć, że kolarze wypili w tym czasie w bazie w Obórkach 741 kaw.
Firmy Intersport Polska i Mio Polska jako pierwsze odpowiedziały na nasz apel i zostały darczyńcami naszej charytatywnej ustawki – mówi Arkadiusz Walus, organizator akcji oraz „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy”.
Obie Spółki zdecydowały się zapłacić po 1 zł za każdy kilometr, z limitem do 10.000 zł. Tak więc przejechanie 20.000 km oznaczało, że w drodze ogłoszonego wkrótce konkursu, za 20.000 zł zakupimy kaski i oświetlenie rowerowe dla dzieci z domów dziecka.

Ale to nie koniec. Zgłosiła się również firma Poręba Rowery, która dodatkowo ufundowała jedną profesjonalną lampkę rowerową KNOG za każde 100 km z pulą o wartości ponad 10.000 zł, czy do 200 szt. lampek dla dzieci z domów dziecka.
Jakby było mało Hotel i Stacja Narciarska Czarny Groń za każdy tysiąc przejechanych przez nas kilometrów zgodził się ufundować czterodniowy obóz narciarski z zakwaterowaniem, wyżywieniem, transportem i szkoleniem narciarskim, maksymalnie dla 20 dzieci z opiekunami.

„Przejeżdżając łącznie 33.000 km rozbiliśmy bank” – mówi dalej Arkadiusz Walus. Zgarnęliśmy z nawiązką pełną pulę od darczyńców. Teraz poprosimy domy dziecka o złożenie zapotrzebowania na kaski i lampki, ogłosimy konkurs na najkorzystniejszą dostawę tych elementów bezpieczeństwa, zakupimy je oraz przekażemy potrzebującym. Pomoże nam w tym wszystkim zaprzyjaźniona Fundacja Góry Przenosić. Dodatkowy ogłosimy konkurs dla dzieci z domów dziecka, aby wybrać 20 uczestników czterodniowego obozu narciarskiego z profesjonalnym szkoleniem dla dzieci przez Talarinio szkoła narciarska w Hotelu i Stacji Narciarskiej Czarny Groń w Małopolsce.

DZIĘKUJEMY i zapraszamy na trzecią edycję 30 lipca 2022 roku!!!

DARCZYŃCY 2021:
Intersport Polska, Mio Polska, Knog, Czarny Groń

PARTNERZY 2021:
BIKE EXPO Narodowy Team, AirBike, Lang Team, Czas na bezpieczny rower, Fundacja Góry Przenosić, Nespresso, Góra Kawiarnia, Tur De Tur, Mariusz Czykier / czykier.com, Kolarsko.pl, Talarinio Szkoła Narciarska

Share This Post

More To Explore