PSYCHOPORANEK 24h – kręcimy charytatywnie, piąta odsłona

PP24_24

32.230 km (czyli ponad 3/4 obwodu ziemi) przejechało w ciągu 24 godzin 299 rowerzystów podczas akcji „Psychoporanek 24h – kręcimy charytatywnie” vol. 4 w roku 2023.

33.000 km w ciągu 24 godzin przejechało 366 warszawskich kolarzy podczas charytatywnej ustawki rowerowej, pod nazwą „PSYCHPORANEK 24h kręcimy charytatywnie vol.2” w roku 2021.

Ambasadorami akcji są Czesław Lang, Katarzyna Glinka i Piotr Zelt.

Świadczenia od darczyńców pozwoliły zamienić  kilometry na kilkaset kasków, lampki rowerowe oraz obóz narciarski dla dzieci z domów dziecka.

„Psychoporanek 24h – kręcimy charytatywnie” jest to spontaniczna akcja, która odbywa się na słynnych podwarszawskich Gassach od godziny szóstej rano w sobotę do godziny 6.00 w niedzielę corocznie. W tym roku startujemy 24 sierpnia 2024. Łatwa do zapamiętania data.

Peletony rowerzystów i kolarzy jeżdżą non stop, aby zebrać pieniądze na zakup elementów poprawiających bezpieczeństwo jazdy na rowerze dla dzieci z domów dziecka. A w tym roku również na rowery dla najmłodszych podopiecznych.

Jak dotychczas najdłuższy dystans, 601 km w ciągu 24 godzin przejechał na rowerze szosowym Mikołaj Pytel, znany w środowisku, jako Król Rowerów, 530 km pokonała słynna Rdza nie śpi, ale bezapelacyjną gwiazdą publiczności została Marta Katarzyna Formela, która na rowerze trekkingowym, bez wsparcia (tzw. koła), w zwykłym obuwiu, pokonała ponad 300 kilometrów!

W kategorii teamów najdłuższą jak dotąd trasę pokonał BIKE EXPO Narodowy Team (1987 km), na drugiej pozycji uplasowała się SZOSZA – Szosowe Szaleństwo (1074 km), a trzecie miejsce przypadło PSE Team (1002 km).

Po jednym (!) kilometrze wykręciły też dwie, niespełna trzyletnie dziewczynki na rowerkach biegowych. Ponad siedemdziesięcioletni kolarz przejechał charytatywnie 145 km, a wśród uczestników nie zabrakło kolarzy z Włoch, Francji, Ukrainy, Rosji i Afryki. Warto też zauważyć, że kolarze wypili w czasie jednego z charytatywnych Psychoporanków w bazie w Obórkach 741 kaw.

Co roku kilka firm odpowiada na nasz apel i zostaje darczyńcami naszej  charytatywnej ustawki  – mówi Arkadiusz Walus, organizator akcji oraz „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy”.

100% zebranych środków finansowych jest przeznaczanych na zakup kasków, akcesoriów, a teraz rowerów dla potrzebujących z domów dziecka w całej Polsce. Ten proces udaje się bezkosztowo zrealizować dzięki bezinteresownej współpracy z Fundacją Góry Przenosić oraz Fundacjami Domydziecka.org i Ukryte Marzenia, a od tego roku również Fundacją Drogi Mazowsza.

W tym miejscu dziękujemy dotychczasowym Darczyńcom: Intersport, Poręba Rowery, Hotel Czarny Groń, Mio Polska, Navitel Polska, User.com, Rotary Club Warszawa Fryderyk Chopin oraz zapraszamy do współpracy kolejne podmioty.

Dziękujemy również Partnerom wspomagającym: Bikeway.pl  Liberty AirBike, PLUS Sklep Rowerowy SCOTT,  AM Cycling, Magdalena Stępień FOTOgrafika

Zapisujcie się na Psychoporanek 24h – kręcimy charytatywnie 2024 (24 sierpnia 2024) poprzez Wydarzenie na Facebooku BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy, aby pomagać oraz pokonać własne słabości i może pobić dotychczasowe rekordy?

REGULAMIN USTAWKI ROWEROWEJ PSYCHOPORANEK 24h – kręcimy charytatywnie vol. 5

  1. PSYHOPORANEK 24h vol. 5 startuje 24 sierpnia 2024 r. o godz. 6.00 spod Bikeway.pl, ale uwaga, wszystkie kolejne zmiany, począwszy od 7.00 w sobotę, skończywszy na 5.00 w niedzielę 25 sierpnia odbywają się na mostku Obórki 3. Jazdy będzie trwać non stop przez 24 godziny, a jeżdżące grupy będą się zmieniać mniej więcej co godzinę w punkcie zmian zlokalizowanym przy mostku w Obórki 3. Oczywiście można też jechać samemu lub w swoje grupie, w dowolnym czasie pomiędzy 6.00 a 6.00, ważne jest, aby choć raz zameldować się na mostku Obórki 3.
  2. Aby Wasze kilometry zostały zapisane do naszej akcji charytatywnej, niezwłocznie po zakończeniu jazdy MUSICIE wysłać screen ze swojej Stravy lub innej aplikacji z przejechanymi kilometrami na adres mail: p24@bikeexpo.pl

Warunkiem koniecznym jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i niniejszego regulaminu. Każdy bierze udział w ustawce na własną odpowiedzialność, z pełną świadomością, że odbywa się ona w normalnym ruchu drogowym, na niezabezpieczonej trasie. Ustawka jest zgłoszona do Gminy Konstancin i na Policję.

W BAZIE na mostku zwracamy szczególną uwagę, aby nie blokować ruchu drogowego. Można tam odpocząć, zrobić zdjęcia i relacje, napić się wody i kawy, zgrillować kiełbaskę i skosztować ciasta oraz zawiązać niesamowite relacje z miłosnymi włącznie 😊. A nawet skorzystać z TOI TOI

  1. Peletony jeżdżą dwójkami, w grupach max. 15 – osobowych, czyli jedzie para, za nią para, potem znów para i następnie para. Pętla odbywa się na trasie Obórki – Gassy – Cieciszew – Słomczyn – Gassy – Obórki i ma ok. 30 km. Średnia prędkość nie powinna przekroczyć 30 km/h, ale należy ją dostosować do możliwości danej grupy, za jej jednomyślną zgodą. Ustawka to nie wyścig, nie bijemy komów”.

UWAGA! Zakręty na wale pokonujemy POJEDYNCZO. Szanujemy kierowców i siebie wzajemnie

  1. Jazda po zmianach oznacza, że DAJEMY SOBIE ZMIANY, co oznacza, że para jadąca z przodu, bierze na swoje klaty cały wiatr i nieprzyjemności tego świata, a jak puchnie, macha łokciem i puszcza następnych na czoło, a odpoczywa z tyłu, korzystając z dobrodziejstw tunelu aero. Zmiany robimy co 5-10 min w zależności od możliwości prowadzących
  2. O chęci zejścia ze zmiany należy powiadomić kolegę/koleżanką ze swej pary, aby zrobić to równocześnie, upewniając się, że na odcinku drogi nie ma samochodów i innych przeszkód do bezpiecznego przejścia na tył peletonu
  3. Co oznacza „machać łokciem”, żebyśmy mieli do czynienia ze spójnym przekazem, że dajemy zmianę, lewy kolarz w parze macha prawym łokciem, prawy kolarz lewym
  4. Dając zmianę, lewy kolarz zjeżdża do lewej, prawy do prawej. Kolarz dający zmianę, rozjeżdżający się na bok, jedzie od tego momentu wolniej. Lewy, zanim zjedzie do lewej, upewnia się, że nie staranuje go wyprzedzający peleton lub jadący z przeciwnej strony samochód!
  5. Ostrzegamy się: przed dziurami w drodze, przeszkodami, osobnikami do wyminięcia lub wyprzedzenia, pokazując przeszkody
  6. Jeśli pierwszy raz jedziemy w peletonie, zgłaszamy, że to nasz debiut, zwłaszcza, jeśli to nasz debiut w ogóle na szosie oraz na szosie w grupie. Wtedy wszystko wytłumaczymy!
  7. Trzymamy ustalone tempo grupy. Jak nie umiemy trzymać tempa grupy to zostawiamy peleton w spokoju, zwalniamy i jedziemy swoje. Para prowadząca zwalnia po zakrętach na uformowanie szyku i wraca do zadanego tempa
  8. Para prowadząca zatrzymuje znakiem ręki peleton, jeśli trzeba ustąpić pierwszeństwa! Nigdy „nie przeskakuje” skrzyżowania, czy zakrętu, jeśli nie ma pewności, że cały peleton zdąży bezpiecznie przejechać.
  9. Kaski obowiązkowe
  10. Poczucie humoru obowiązkowe
  11. Chęć współpracy obowiązkowa
  12. Pamiętajcie, że materiał źródłowy niniejszego regulaminu stanowił regulamin Ministry Kolarstwa z czasów AIRBIKE Wilanów, za co Ewie serdecznie dziękujemy i szanujemy.
 
 

Oto lista najlepszych wyników z roku 2023:

KOBIETY:

  1. Marta Katarzyna Formela – 401,67 km
  2. Marta Gryczko – 330,89 km
  3. Oliwia Sawicka – 291,00 km

MĘŻCZYŹNI:

  1. Jarosław Kowalewicz – 505,05 km
  2. Krzysztof Trzaskoma – 502,64 km
  3. Jarosław Bęben – 502,49 km

DZIECI:

  1. Mikołaj Walus lat 13 – 285,5 km
  2. Antoni Kamejsza lat 10 – 151,5 km
  3. Paweł Wrona lat 13 – 27,66 km

Najmłodsza uczestniczka:

Emilka Jankowska lat 9 – 26,76 km

Share This Post

More To Explore