Co z tym Narodowym? Narodowy Test Rowerowy BIKE EXPO odbędzie się!

Bike_Expo_ramka_Narodowy
BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2023 odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2023 roku w Warszawie.
Ostatnie lata nauczyły nas działać w sytuacjach kryzysowych i nic nie zatrzyma piątej edycji naszego rowerowego święta.
Będziemy gotowi na wszystkie scenariusze. Bądźcie spokojni, dołączajcie do wydarzenia fb i do zobaczenia – zapowiedział Arkadiusz Walus – CEO BikeExpo.pl
 
A oto najnowsze informacje płynące ze Stadionu Narodowego:

Przygotowano proces naprawczy uszkodzonego elementu konstrukcji stalowo-linowej dachu obiektu – stwierdził Włodzimierz Dola, prezes operatora PGE Narodowego.

W najbliższym tygodniu będzie trwał proces produkcji bajpasów, by dało się przygotować dalsze kroki. W ciągu kolejnych siedmiu dni planowany jest montaż. Zgodnie z założeniami projektantów i wykonawców, proces potrwa łącznie około dwóch tygodni – zapowiedział Dola.

Bajpasy nie rozwiążą problemu, choć w ciągu dwóch tygodni powinny zostać zainstalowane. Dopiero, kiedy bliżej się temu przyjrzymy, będziemy w stanie nakreślić kolejne kroki i powiedzieć, jak długo PGE Narodowy nie będzie funkcjonował – stwierdził prezes operatora obiektu.

Miejsce pęknięcia jest regularnie monitorowane. Nie widzimy po wskaźnikach, by od ostatniego badania wada się powiększyła. Zgodnie z zaleceniami projektantów i wykonawców w środę będzie przeprowadzone badanie ultradźwiękowe, które da pełną odpowiedź, w jakim stanie znajduje się pęknięcie – dodał.

Dlaczego PGE Narodowy jest zamknięty?

Podczas standardowego, corocznego przeglądu technicznego konstrukcji stalowej dachu ujawniono wadę jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej. W związku z wykryciem wady, po niezwłocznym uzyskaniu rekomendacji konstruktora przedmiotowej konstrukcji, firmy SBP z siedzibą w Stuttgarcie, jak i jej wykonawcy, włoskiej firmy Cimolai, a także po rekomendacji ekspertów i w trosce o bezpieczeństwo, operator PGE Narodowego podjął decyzję o tymczasowym wyłączeniu stadionu z użytkowania. Pracujemy nad tym, aby wszystkie zaplanowane na 2023 rok wydarzenia odbyły się zgodnie z planem. Pierwszoplanową rolę odgrywa Wasze bezpieczeństwo. To ono wyznacza kierunki naszych działań. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco. 
 

Share This Post

More To Explore